X

Стосовно тестування знань з історії української державності

14.07.2025

Призначене Комісією 04 липня 2025 року тестування знань з історії української державності у межах кваліфікаційного іспиту для кандидатів на посаду судді місцевого суду і суддів, які виявили намір бути переведеними до іншого місцевого суду, проводитиметься з 15 до 24 липня 2025 року в двох приміщеннях:

1) приміщення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за адресою: місто Київ, вулиця Генерала Шаповала, 9.

Деталі місцезнаходження приміщення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за цим посиланням:

З місцезнаходженням входу до приміщення складання тестування можна ознайомитися за цим посиланням.

Зі схемою приміщення складання тестування можна ознайомитися за цим посиланням;

2) приміщення економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: місто Київ, вулиця Васильківська, 90А.

Деталі місцезнаходження приміщення економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за цим посиланням:

З місцезнаходженням входу до приміщення складання тестування можна ознайомитися за цим посиланням.

Зі схемою приміщення складання тестування можна ознайомитися за цим посиланням.

Тривалість тестування знань з історії української державності – 40 хвилин (максимальний бал – 40).

Учасник тестування вважається таким, що не склав іспиту, зокрема, у разі набрання менше 65 відсотків максимально можливого бала за складання тестування (менше 26 балів).

До другого етапу іспиту (тестування загальних знань у сфері права та знань зі спеціалізації відповідного суду) допускаються учасники, які набрали бал, не нижче 65 відсотків максимально можливого бала (26 балів включно та більше), у кількості не більше 7 200 кандидатів на посаду судді та суддів.

Заплановано, що питання допуску кандидатів на посаду судді та суддів до другого етапу іспиту розглядатиметься Комісією 25 липня 2025 року.

З графіком складання тестування знань з історії української державності (списком учасників, датою, часом та адресою складання тестування) можна ознайомитися за цим посиланням.

У разі невідповідності прізвища учасника, зазначеного у списку, зокрема, у зв’язку з його зміною, необхідно невідкладно повідомити Комісію за телефоном (044) 233-63-85 та взяти на тестування документ, що посвідчує відповідну зміну.

Тестування знань з історії української державності здійснюватиметься з використанням комп’ютерної техніки.

Проведення тестування забезпечуватимуть уповноважені представники.

Для учасників упродовж тестування звучатимуть оголошення уповноважених представників стосовно процедури його проведення та порядку переміщення в залі його складання. Просимо уважно слухати оголошення та слідувати відповідним вказівкам.

 

Розклад дня проведення тестування:

 

08 год 00 хв – відчинення дверей для входу до приміщення складання тестування першою групою учасників;

08 год 00 хв – 09 год 00 хв – реєстрація учасників першої групи;

09 год 00 хв – 09 год 10 хв – оголошення правил складання тестування та проведення інструктажу щодо роботи в інформаційній системі, що використовується для цілей іспиту;

09 год 10 хв – 09 год 50 хв – складання тестування;

09 год 50 хв – 10 год 00 хв – фіксація результатів тестування.

 

10 год 00 хв – 11 год 00 хв – реєстрація учасників другої групи;

11 год 00 хв – 11 год 10 хв – оголошення правил складання тестування та проведення інструктажу щодо роботи у інформаційній системі, що використовується для цілей іспиту;

11 год 10 хв – 11 год 50 хв – складання тестування;

11 год 50 хв – 12 год 00 хв – фіксація результатів тестування.

 

13 год 00 хв – 14 год 00 хв – реєстрація учасників третьої групи;

14 год 00 хв – 14 год 10 хв – оголошення правил складання тестування та проведення інструктажу щодо роботи у інформаційній системі, що використовується для цілей іспиту;

14 год 10 хв – 14 год 50 хв – складання тестування;

14 год 50 хв – 15 год 00 хв – фіксація результатів тестування.

 

15 год 00 хв – 16 год 00 хв – реєстрація учасників четвертої групи;

16 год 00 хв – 16 год 10 хв – оголошення правил складання тестування та проведення інструктажу щодо роботи у інформаційній системі, що використовується для цілей іспиту;

16 год 10 хв – 16 год 50 хв – складання тестування;

16 год 50 хв – 17 год 00 хв – фіксація результатів тестування.

 

Просимо учасників з’являтися для реєстрації завчасно!

 

Перед входом до приміщення складання тестування учаснику необхідно вимкнути мобільний телефон та інші електронні пристрої запису, відтворення, приймання та передавання інформації.

Для входу до приміщення та реєстрації учаснику необхідно пред’явити паспорт громадянина України (у його фізичній формі).

 

Без паспорта громадянина України (у його фізичній формі) учасники до приміщення складання тестування не допускаються!

 

Під час реєстрації на тестування здійснюватиметься, зокрема:

1) вибір учасником робочого місця для складання тестування серед надрукованих та розміщених перед ним / нею випадковим чином прихованих варіантів;

2) вибір учасником індивідуального коду (логіну) для складання тестування серед надрукованих та розміщених перед ним / нею випадковим чином прихованих варіантів;

3) видача індивідуальної картки учасника для складання кваліфікаційного іспиту;

4) видача загальних правил складання тестування (зразок правил за цим посиланням).

5) видача пакета для розміщення особистих речей, заборонених для використання під час тестування.

Обрані учасником під час реєстрації робоче місце та індивідуальний код зазначаються в індивідуальній картці учасника.

Видана під час реєстрації індивідуальна картка – це єдиний документ, за допомогою якого учасник може дізнатися власні кодовані результати окремих етапів іспиту.

Зберігайте індивідуальну картку до визначення Комісією загальних результатів кваліфікаційного іспиту (декодованих)!

Учасники, допущені до наступних етапів кваліфікаційного іспиту повинні мати при собі індивідуальну картку, видану під час реєстрації на його перший етап.

Вхід до зали складання тестування здійснюватиметься за наявності індивідуальної картки та паспорта громадянина України (у його фізичній формі).

На вході до зали складання тестування, а також на вимогу уповноваженого представника, учаснику необхідно пред’явити індивідуальну картку та паспорт громадянина України (у його фізичній формі). Переміщення учасників у залі без цих документів забороняється.

Одразу після допуску до зали складання тестування учаснику необхідно зайняти робоче місце та постійно перебувати за ним. З цього часу та до завершення фіксації результатів тестування учаснику забороняється переміщатися у залі без дозволу та супроводу уповноваженого представника, виходити на вулицю, зокрема для паління.

Пакет для розміщення особистих речей, заборонених для використання під час тестування, повинен перебувати біля робочого місця учасника у закритому стані. Використання учасником ручок, олівців, чистих аркушів паперу, блокнотів тощо, не допускається.

 

Під час тестування знань з історії української державності учасники не забезпечуватимуться водою. Розміщення на столі власної пляшки з водою, ліків (за необхідності) дозволено.

 

Після оголошення уповноваженого представника про початок складання тестування вихід учасника до вбиральні може здійснюватися у виключних випадках, з дозволу та у супроводі уповноваженого представника.

За необхідності звернутися до уповноваженого представника під час складання тестування, зокрема щодо повідомлення про намір вийти до вбиральні, потрібно залишатися за робочим місцем, підняти руку та, не заважаючи іншим учасникам, очікувати на уповноваженого представника.

Вихід учасників до вбиралень здійснюватиметься по одному. Наступний учасник може відлучитись до вбиральні після повернення із неї попереднього.

Якщо учасник запізнився на тестування, він / вона має право пройти реєстрацію та складати його у межах відведеного для цього часу. Додатковий час в такому разі не надається.

Учасник має право відмовитись від складання кваліфікаційного іспиту, зокрема за станом здоров’я, про що складається відповідний акт. Такий учасник після оформлення акту про відмову від складання кваліфікаційного іспиту повинен негайно залишити приміщення складання тестування у супроводі уповноваженого представника.

 

Звертаємо увагу, що у разі відмови від складання тестування знань з історії української державності, зокрема за станом здоров’я, учасник визнається таким, що не склав кваліфікаційний іспит (етап).

 

Після завершення відведеного для складання тестування часу учасник зобов’язаний залишатися за своїм робочим місцем та очікувати на уповноваженого представника, який забезпечує фіксацію набраного бала до аудиторної відомості. Учасник має посвідчити правильність зафіксованого уповноваженим представником бала власним підписом. Учасник може залишити робоче місце та приміщення проведення тестування виключно після виконання зазначених дій.

 

У разі виникнення обставин, що, на думку учасника, перешкоджають складанню тестування та/або випадкового вчинення некоректних дій із комп’ютерною технікою, такий учасник має підняти руку, повідомити про це уповноваженого представника та очікувати на вказівки щодо своїх послідуючих дій.

 

 

Правила складання тестування

Під час тестування учасник має право на:

1. Належні та безпечні умови.

2. Ввічливе та неупереджене ставлення до себе.

3. Розміщення на столі води та ліків.

4. Складання тестування у межах визначеного для нього часу.

5. Дострокове завершення складання тестування, але не пізніше як за 15 хвилин до його завершення.

6. Відмову від складання тестування, зокрема за станом здоров’я.

Під час складання тестування учаснику забороняється:

1. Складати іспит у верхньому одязі та головних уборах.

2. Спілкуватися у будь-якій формі з іншими учасниками, зокрема після реєстрації на тестування, отримувати від них чи передавати їм інформацію або матеріальні носії.

3. Заважати іншим учасникам складати тестування.

4. Складати тестування замість іншого учасника.

5. Списувати, в тому числі в іншого учасника.

6. Залишати робоче місце та приміщення для складання тестування без дозволу та супроводу уповноваженого представника.

7. Заносити до приміщення для складання тестування небезпечні предмети та речовини, що можуть створити загрозу життю та здоров’ю інших осіб.

Під час складання тестування учасник зобов’язаний:

1. Дотримуватись дисципліни та загальноприйнятих правил поведінки.

2. Вимкнути власні електронні пристрої (мобільні телефони, електронні годинники, пристрої зчитування, обробки, збереження, відтворення та приймання-передавання інформації, а також окремі елементи, які можуть бути їх складовими (Bluetooth-гарнітура, навушники тощо).

3. Помістити власні паперові джерела інформації (у тому числі нотатки), електронні пристрої та інші особисті речі до спеціального пакета, наданого Комісією.

4. Розмістити на робочому місці паспорт громадянина України та індивідуальну картку.

5. Складати тестування за визначеним для учасника робочим місцем.

6. Самостійно складати тестування.

7. Дотримуватись вказівок і вимог уповноважених представників.

 

Особливості складання тестування

Для складання тестування учасник забезпечуватиметься:

1) робочим місцем (стіл та стілець);

2) пакетом для особистих речей;

3) компʼютером.

Кількість завдань у тестуванні знань з історії української державності – 40.

Кожне завдання (запитання) має чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна є правильною.

Основи тестових запитань з історії української державності (з правильними відповідями) для проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду попередньо оприлюднено на офіційному вебсайті Комісії у рубриці «Тестування з історії української державності» підрозділу «Підготовка до кваліфікаційного іспиту» розділу «Добір кандидатів на посаду судді».

Методика обрахунку тестового бала:

1) правильна відповідь на одне тестове запитання – 1 бал;

2) неправильна відповідь на одне тестове запитання – 0 балів;

3) ненадання відповіді на одне тестове запитання – 0 балів;

4) усі бали додаються.

Результати тестування відображаються в інформаційній системі, що використовується Комісією для цілей іспиту одразу після його складання.

 

Неухильне дотримання правил складання тестування є обов’язком учасника. Незнання цих правил не звільняє від відповідальності, пов’язаної з участю у кваліфікаційному іспиті. Факт порушення учасником правил складання тестування фіксуватиметься в протоколі, який може бути підставою для ухвалення Комісією рішення про визнання учасника таким, що не склав іспиту!