X

Про внесення змін до Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (зі змінами)

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
01.08.2023
42/зп-23
Про внесення змін до Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (зі змінами)

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Ігнатова Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Волкової Л.М., Гацелюка В.О., Кидисюка Р.А., Кобецької Н.Р., Коліуша О.Л., Мельника Р.І., Омельяна О.С., Пасічника А.В., Сабодаша Р.Б., Сидоровича Р.М., Чумака С.Ю., Шевчук Г.М.,

розглянувши питання внесення змін до Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (зі змінами),

встановила:

Вища кваліфікаційна комісія суддів України є державним колегіальним органом суддівського врядування, який на постійній основі діє у системі правосуддя України (частина перша статті 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», далі – Закон).

Частиною першою статті 98 Закону передбачено, що організаційними формами діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є засідання у пленарному складі Комісії, у складі її палат та колегій залежно від питань, визначених Законом та Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Засідання Комісії можуть проводитися у режимі відеоконференції в порядку, встановленому Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі – Регламент).

Водночас Регламентом Комісії не передбачено можливості проведення засідань у режимі відеоконференції.

Заслухавши доповідача та обговоривши зазначене питання порядку денного засідання, з метою виконання вимог частини першої статті 98 Закону Комісія вважає за необхідне внести відповідні зміни до Регламенту.

Керуючись статтями 98, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

внести до Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (зі змінами), такі зміни:           

пункт 2.2 Розділу ІІ «Організація та порядок проведення засідань Комісії» доповнити підпунктами 2.2.7-2.2.9 такого змісту:

«2.2.7. Засідання Комісії можуть, за наявності технічної можливості, проводитися в режимі відеоконференції, за винятком закритих засідань.

Рішення про проведення засідання Комісії в режимі відеоконференції приймається Головою Комісії, секретарем палати (особою, яка виконує їх обов’язки) чи головуючим на засіданні колегії з власної ініціативи, за ініціативою члена (членів) Комісії, або за клопотанням учасника засідання, поданим не пізніше ніж за два дні до засідання.

Члени Комісії мають право брати участь у засіданнях і прийнятті рішень у віддаленому режимі з використанням електронних засобів відеозв’язку у разі:

загрози поширення епідемії чи пандемії;

загрози настання катастрофи техногенного, природнього чи іншого характеру;

введення на території України правового режиму воєнного стану;

необхідності забезпечення безпеки члену Комісії або особі, стосовно якої має розглядатись питання на засіданні Комісії;

існування інших підстав, визнаних Комісією, її палатою чи колегією поважними.

Якщо учасник подав клопотання про участь у засіданні в режимі відеоконференції та з’явився в засідання Комісії, її палати чи колегії, то він бере участь у засіданні в загальному порядку.

2.2.8. Засідання Комісії у режимі відеоконференції відбувається за допомогою підсистеми відеоконференцзв’язку ЄСІТС за посиланням на вебпорталі судової влади України https://vkz.court.gov.ua, що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку.

За клопотанням учасника засідання та за технічної можливості Голова Комісії, секретар палати чи головуючий на засіданні колегії можуть визначити іншу систему відеоконференцзв'язку, яка забезпечує високий рівень довіри до засобів електронної ідентифікації учасників засідання. Під час дії правового режиму воєнного стану за рішенням Комісії у пленарному складі, у складі палати чи колегії може бути прийнято рішення про застосування системи відеоконференцзв'язку, яка забезпечує середній чи низький рівень довіри до засобів електронної ідентифікації учасників засідання.

Одночасно із прийняттям рішення про проведення засідання в режимі відеоконференції Голова Комісії, секретар палати чи головуючий на засіданні колегії доручає відповідним структурним підрозділам секретаріату Комісії забезпечити підготовку такого засідання Комісії у пленарному складі, у складі її палати чи колегії.

2.2.9. Електронна ідентифікація учасників засідання, їх авторизація визначається порядком роботи з технічними засобами обраної системи відеоконференцзв'язку.

Перед проведенням засідання в режимі відеоконференції працівник секретаріату Комісії, який на засіданні виконує функції секретаря засідання, зобов’язаний пересвідчитись, що учасників добре видно та чути, і у разі необхідності попросити учасника вчинити необхідні для забезпечення якісного та безперебійного звʼязку дії.

У разі настання технічних несправностей, які перешкоджають належному проведенню засідань, працівник секретаріату, який на засіданні виконує функції секретаря засідання, невідкладно повідомляє про це головуючого на засіданні. Якщо технічні несправності неможливо вирішити, головуючий ставить на розгляд Комісії у пленарному складі, у складі її палати чи колегії питання про відкладення засідання.

Доступ учасників відеоконференції, які не є членами Комісії, обмежується на час обговорення та прийняття  членами Комісії рішення з питань порядку денного.»

Головуючий                                                                                                            Р.М. Ігнатов

Члени Комісії:                                                                                                         М.Б. Богоніс

                                                                                                                                 Л.М. Волкова

                                                                                                                                 В.О. Гацелюк

                                                                                                                                 Р.А. Кидисюк

                                                                                                                                 Н.Р. Кобецька

                                                                                                                                 О.Л. Коліуш

                                                                                                                                 Р.І. Мельник

                                                                                                                                 О.С. Омельян

                                                                                                                                 А.В. Пасічник

                                                                                                                                 Р.Б. Сабодаш

                                                                                                                                 Р.М. Сидорович

                                                                                                                                 С.Ю. Чумак

                                                                                                                                 Г.М. Шевчук